Kompromitująca porażka Polski z Koreą Południową

katatonia82, Shutterstock
Reprezentacja Polski przegrała 1:4 z Koreą Południową w drugim meczu Mistrzostw Świata Dywizji 1A w hokeju.

W pierwszej tercji nie padły żadne bramki. To biało-czerwoni mieli przewagę, ale nie potrafili zamienić jej na gole. Druga odsłona zaczęła się od mocnego uderzenia rywali. Już w drugiej minucie Koreańczycy trafili do naszej siatki, a za moment prowadzili 2:0.

W trzeciej tercji przeciwnicy wyraźnie zwolnili, dzięki czemu Polacy zdobyli bramkę kontaktową. Radość była jednak tylko chwilowa, ponieważ Korea Południowa odpowiedziała kolejnym trafieniem, a tuż przed końcem spotkania podwyższyła prowadzenie na 4:1. Takim też wynikiem zakończył się ten mecz.

Porażka sprawiła, że biało-czerwoni nie mają już praktycznie szans na awans do światowej elity.