Koncert Aston Villi po zwolnieniu Stevena Gerrarda. Trzy gole w niecały kwadrans i wysokie zwycięstwo [WIDEO]

Aston Villa w tym sezonie zdecydowanie rozczarowywała, za co posadą zapłacił niedawno Steven Gerrard. Po jego zwolnieniu ekipa z Birmingham od razu zagrała najlepszy mecz w sezonie. Z Brentford wygrała aż 4:0.
Postawa Aston Villi to jeden z największych zawodów obecnego sezonu w Premier League. Spodziewano się, że drużyna może włączyć się nawet do walki o miejsce w pucharach, a na razie zdecydowanie bliżej jej do walki o utrzymanie.
Ostatnia porażka z Fulham przelała czarę goryczy, jeśli chodzi o posadę Stevena Gerrarda. Tymczasowo jego obowiązki przejął Aaron Danks, wciąż trwają poszukiwania nowego szkoleniowca. Zwolnienie legendy Liverpoolu przyniosło jednak natychmiastowy efekt.
W niedzielnym meczu z Brentford ekipa z Birmingham na prowadzenie wyszła już w drugiej minucie. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła do Leona Baileya, a ten mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.
To był jednak dopiero początek strzelania na Villa Park. Nie minął nawet kwadrans, a gospodarze już prowadzili 3:0. Dwukrotnie do siatki trafił Danny Ings. Najpierw wykorzystał dogranie Baileya, a później pewnie wykonał rzut karny.
Steven Gerrard musiał zapewne łapać się za głowę, widząc poczynania jego byłych już podopiecznych. W drugiej części spotkania ekipa z Birmingham dobiła rywali za sprawą Watkinsa, który ustalił wynik na 4:0.
Mimo zmiany trenera całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział znów Jan Bednarek. W podstawowym składzie wyszedł natomiast Matty Cash. Drugiego z reprezentantów Polski zmieniono w 81. minucie.
Aston Villa dzięki wysokiej wygranej awansowała na 14. miejsce w ligowej tabeli. Dość powiedzieć, że gospodarze trafili dziś do siatki tyle samo razy, ile wcześniej łącznie w pięciu meczach Premier League przed własną publicznością.
Maciej Pietrasik23 Oct 2022 · 16:56