Koncert Atalanty Bergamo w meczu z Valencią! Włosi jedną nogą w ćwierćfinale Ligi Mistrzów [WIDEO]

cristiano barni / Shutterstock.com
Atalanta jest jedną nogą w ćwierćfinale Ligi Mistrzów! Zespół z Bergamo wygrał u siebie z Valencią aż 4:1.
Atalanta była bliska objęcia prowadzenia już w 8. minucie. Pasalić przegrał wówczas pojedynek z Domenechem. Gospodarze na gola czekali jednak tylko do 16. minuty. W pole karne wbiegł Gomez, dośrodkował przed bramkę, a Hateboer strzałem z bliska wbił piłkę do siatki.
Valencia mogła wyrównać po pół godzinie gry. Po rozegraniu rzutu wolnego Torres trafił w słupek.
Gospodarze byli znacznie bardziej konkretni. W 41. minucie Ilicić dostał piłkę przed polem karnym, przełożył ją na prawą nogę i huknął pod poprzeczkę. 2:0!
Po przerwie gospodarze nie spuścili z tonu. W 58. minucie strzelili trzeciego gola. Znów zamieszany w całą sytuację był Gomez, który mocno naciskał obrońców, piłkę przejął Freuler i pięknie zakręcił z linii pola karnego. Domenech nie miał szans.
Cztery minuty później było już 4:0. Atalanta wyszła ze świetną kontrą, którą strzałem ostrego kąta wykończył Hateboer.
Goście honorowego gola zdobyli w 66. minucie. Na listę strzelców wpisał się Czeryszew. Valencii nie było stać już na nic więcej. W rewanżu stanie przed wielkim wyzwaniem - awans zapewni jej zwycięstwo 3:0. Jeśli Atalanta strzeli gola, piłkarze Celadesa będą musieli wygrać czterema bramkami różnicy.
Rewanżowy mecz obu drużyn odbędzie się 10 marca.
Marcin Karbowski19 Feb 2020 · 22:53