Haaland rzucił wyzwanie Lewandowskiemu! Dwa gole i trzy asysty napastnika Borussii Dortmund! [WIDEO]

Xinhua / PressFocus
Kapitalny początek sezonu w wykonaniu Borussii Dortmund. Jej ofiarą padł Eintracht Frankfurt - było aż 5:2.
Bohaterem meczu był Erling Haaland. Norweg w pierwszej połowie miał udział przy trzech golach swojej drużyny. W ciągu jedenastu minut zaliczył asysty przy trafieniach Marco Reusa i Thorgana Hazarda, a na koniec sam wpakował piłkę do siatki. W sytuacji jeden na jeden nie miał litości do bramkarza Eintrachtu.
Do przerwy Borussia prowadziła 3:1. Sama strzeliła sobie gola - przez moment było 1:1 po samobóju Feliksa Passlacka.
Swój koncert Haaland kontynuował po przerwie. Najpierw zaliczył kolejną asystę - tym razem przy golu Giovaniego Reyny.
Norweg drugą bramkę zdobył w 72. minucie - wystrzelił do podania Reusa, przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i nie miał problemu z umieszczeniem jej w siatce. Był to dla niego już piąty gol w drugim meczu tego sezonu. Wcześniej ustrzelił hat-tricka w pucharowym spotkaniu z Wehen.
Borussia w meczu z Eintrachtem zatrzymała się na pięciu golach. Jeszcze jedną bramkę zdobyli za to goście. W 86. minucie wynik na 5:2 dla ekipy z Dortmundu ustalił Jens Hauge.
Marcin Karbowski14 Aug 2021 · 20:28