Koniec Australian Open dla Igi Świątek! Polka odpadła z turnieju miksta

Xinhua / Press Focus
Iga Świątek i Łukasz Kubot odpadli z 1/8 finału miksta Australian Open. Polska para przegrała z amerykańsko-belgijskim duetem Hayley Carter - Sander Gille 0:2 (4:6, 1:6).
W spotkanie lepiej weszli rywale Polaków, którzy przełamali ich w drugim gemie. Po tym nastąpiło jednak przełamanie powrotne i zacięta rywalizacja trwała właściwie do końca pierwszego seta. Niestety szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła para Carter - Gille. Amerykanka i Belg triumfowali 6:4.
W drugim secie Świątek i Kubot znów zaczęli fatalnie. Dali się przełamać i nie wygrali żadnego z pierwszych trzech gemów, przegrywając dwa z nich 15:40 i jeden 0:40. Zanosiło się zatem na sromotną porażkę naszych tenisistów.
Czwarty gem także nie przyniósł zmiany w przebiegu meczu. Przeciwnicy po raz kolejny przełamali polską parę i pewnie zmierzali po zwycięstwo. Dopięli swego w siódmym gemie, zwyciężając finalnie 6:1.
Dla Świątek i Kubota to zatem koniec turnieju w Australii. 19-latka przegrała w IV rundzie gry indywidualnej z Simoną Halep. Kubot z kolei odpadł w deblu w parze z Wesleyem Koolhofem.
Tomasz Bratkowski16 Feb 2021 · 09:32