Koniec marzeń o Lidze Narodów. Polska przegrała z Rosją i weźmie udział w meczu o 3. miejsce

alphaspirit / shutterstock
W półfinale Ligi Narodów reprezentacja Rosji pokonała Polskę 3:1 (19:25, 26:24, 22:25, 21:25).
W pierwszym secie Polacy nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Nasze ataki nie były zbyt skuteczne, podobnie jak bloki. Rosjanie za to skrupulatnie realizowali swoje założenia, wykorzystali przewagę doświadczenia i pokonali nas 25:19.
Druga odsłona również lepiej rozpoczęła się dla Rosjan. Nasi rywale prowadzili kilkoma punktami, ale później Polacy potrafili odrobić starty i doprowadzili do remisu 22:22. Set był niezwykle zacięty i ostatecznie padł łupem podopiecznych Vitala Heynena. "Biało-czerwoni", zgodnie ze zwyczajem panującym w Final Six, zwyciężyli i doprowadzili do remisu. Było 26:24.
Trzeci, niezwykle ważny set był bardzo wyrównany. Polacy i Rosjanie szli łeb w łeb niemal do samego końca. Na ostatniej prostej lepsi okazali się jednak nasi rywale, którzy zdobyli trzy punkty z rzędu i wygrali 25:22.
Polacy w tym spotkaniu pokazali ducha walki i starali się do ostatniej piłki. Niestety, tym razem musieli uznać wyższość swoich rywali. Czwarty set okazał się być tym ostatnim. Rosjanie wygrali 25:21, mimo, że przez większość czasu gra była naprawdę zacięta i to właśnie oni zagrają w wielkim finale siatkarskiej Ligi Narodów. Podopieczni Vitala Heynena będą musieli zadowolić się meczem o trzecie miejsce.
Mecz o 3. miejsce odbędzie się 14 lipca o godzinie 22:00 czasu polskiego. Rywalami naszych rodaków będą Brazylijczycy.
Rosja 3:1 Polska
Łukasz Karyniewski14 Jul 2019 · 02:23