Koniec niesamowitej passy AC Milan! Bolesna porażka "Rossonerich" w Lidze Europy [WIDEO]

AC Milan przegrał z Lille w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Europy. Spotkanie na San Siro zakończyło się wynikiem 0:3 (0:1).
24 mecze z rzędu bez porażki i... tyle. Dziś kapitalna passa AC Milan dobiegła końca. "Rossoneri" przegrali pierwszy mecz od 8 marca 2020 roku.
Zlatan Ibrahimovicia i spółkę poskromili piłkarze Lille. W roli kata wystąpił Yusuf Yazici. Turek nawiązał do wyczynu Rivaldo z 2000 roku i zdobył na San Siro zdobył hat-tricka. Tym samym zapewnił wygraną swojemu zespołowi.
Pierwszy gol padł w 22. minucie spotkania. Wówczas sędzia Bartosz Frankowski wskazał na wapno. Jedenastkę na gola zamienił wspomniany Yazici.
Kolejne trafienia 23-latek zanotował po przerwie. W 55. minucie uderzył sprzed pola karnego i piłka po rękach Donnarummy wpadła do siatki. Kilka chwil później było już 0:3. Tym razem Yazici wykończył szybką kontrę i stało się jasne, że Milan tego spotkania nawet nie zremisuje.
"Rossoneri" zagrali najsłabszy mecz od wielu miesięcy. Długimi momentami byli po prostu bezradni i nie mieli żadnych argumentów w starciu z ekipą z Ligue 1. Milanowi nie pomogła nawet obecność Zlatana Ibrahimovicia. Szwed dziś był cieniem samego siebie i w 62. minucie został zmieniony przez Rebicia.
W innym meczu grupy H Sparta Praga pokonała Celtic 4:1.
Daniel Makarewicz05 Nov 2020 · 22:53