Koniec przygody Lecha z Ligą Mistrzów

asinfo
Lech Poznań przegrał w rewanżowym spotkaniu 2. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów z FC Basel 0:1. Jedyną bramkę w tym meczu strzelił w doliczonym czasie gry Birkir Bjarnason.

Pierwsza połowa spotkania toczona była w spokojnym tempie. Żadna z drużyn nie potrafiła sobie stworzyć dobrych okazji do zdobycia goli.

Gra w drugiej części gry znacznie się nie zmieniła, jednak to gracze "Kolejorza" częściej zagrażali bramce przeciwników. Swoich sytuacji nie wykorzystali jednak Jevtić, Hamalainen, Lovrencsics oraz Trałka. Kibice zgromadzenie na St. Jakob-Park na jedynego gola w tym spotkaniu czekali aż do 91 minuty. W doliczonym czasie gry doskonałe dośrodkowanie Davide Calli wykorzystał Birkir Bjarnason. Islandczyk strzałem głową pokonał stojącego w bramce Buricia.

Lech odpada z rozgrywek Ligi Mistrzów. Nie kończy jednak przygody z europejskimi pucharami, ponieważ zagra w kolejnej rundzie kwalifikacji do Ligi Europejskiej.