Kontrowersje po derbach Manchesteru. Czy to powinien być karny dla City? [VIDEO]

Vlad1988/Shutterstock
Manchester United odrobił dwubramkową stratę i pokonał Manchester City 3:2. W drugiej połowie miała miejsce jednak bardzo kontrowersyjna sytuacja, która mogła wpłynąć na losy meczu.
W 79 minucie przy stanie 3:2 dla "Czerwonych Diabłów" Ashley Young w brutalny sposób odebrał piłkę Sergio Aguero w polu karnym. Anglik trafił w prawdzie najpierw w piłkę, ale potem przejechał korkami po nodze Argentyńczyka i arbiter w tej sytuacji powinien raczej odgwizdać rzut karny dla gospodarzy.
Pod adresem sędziego momentalnie spadła fala krytyki. W słowach nie przebierał między innymi redaktor "Przeglądu Sportowego", Przemysław Rudzki. - Dla mnie to jest zawieszenie sędziego do końca sezonu. To nie ma sensu. Angielskich sędziów należy trzymać sto kilometrów od poważnych meczów. Banda pozbawionych kwalifikacji klaunów - napisał bez ogródek na Twitterze.