Kontuzja Erlinga Haalanda. Jest komunikat Borussii Dortmund

Łukasz Laskowski/PressFocus
Erling Haaland doznał kontuzji podczas ostatniego ligowego meczu z Hoffenheim. Według komunikatu, który wydała sama Borussia Dortmund, klub będzie musiał radzić sobie bez Norwega znacznie dłużej.
W ostatniej kolejce Bundesligi Borussia Dortmund mierzyła się z Hoffenheim. Klub z Zagłębia Ruhry wygrał 3:2 (1:1) i dalej jest w walce o mistrzostwo Niemiec. Sytuację komplikuje jednak kontuzja Erlinga Haalanda.
Norweg otworzył wynik spotkania, ale został zmieniony już w 63. minucie. Powodem były problemy zdrowotne napastnika. Haaland zaczął utykać, trzeba było go zdjąć. Na boisku zameldował się wówczas Axel Witsel.
W poniedziałek snajper przeszedł nieco dokładniejsze badania. Borussia wydała w tej sprawie komunikat, w którym informuje o koniecznej przerwie swojego zawodnika.
- Haaland cierpi na problemy z mięśniami, które wymagają leczenia i dalszych badań w nadchodzących dniach - czytamy.
Nie wiadomo ile dokładnie będzie pauzował Norweg. Prasa w Niemczech spekuluje jednak, że możemy nie oglądać go na boisku przez kilka tygodni.
W bieżącym sezonie Erling Haaland wystąpił w 20 spotkaniach, w których zdobył 23 bramki i zanotował sześć asyst.
Hubert Kowalczyk24 Jan 2022 · 19:33