Kontuzja Kane'a i wysokie zwycięstwo Tottenhamu w Bournemouth

CHEN WS / Shutterstock.com
AFC Bournemouth przegrał u siebie z Tottenhamem 1:4 (1:1) w drugim niedzielnym meczu 30. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.
Na Vitality Stadium wszystko rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którym już po siedmiu minutach gry prowadzenie zapewnił precyzyjnym uderzeniem w długi róg z narożnika pola karnego Junior Stanislas.
Wyrównał z bliska dziesięć minut przed przerwą Dele Alli, któremu świetnie dośrodkował w polu karnym Iworyjczyk Serge Aurier.
Już w 34 minucie boisko opuścił Harry Kane, który nabawił się urazu kostki.
Po zmianie stron dwukrotnie do siatki miejscowych celnie przymierzył Koreańczyk Heung-min Son, a okazały sukces stołecznej drużyny przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry strzałem głową bardzo dobrze dysponowany Aurier.
Dzięki czwartej wygranej z rzędu "Koguty" awansowały na trzecie miejsce w tabeli. Zespół z hrabstwa Dorset doznał natomiast trzynastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na dwunastej lokacie w klasyfikacji.