Kontuzja Piszczka, remis Borussii Dortmund z FC Koeln

Trybex/Shutterstock
FC Koeln Pawła Olkowskiego zremisowało 1:1 z Borussią Dortmund Łukasza Piszczka. "Piszczu" musiał jednak opuścić plac gry w 27. minucie, bowiem doznał kontuzji. Zastąpił go Marc Bartra.

Gola głową dla zespołu z Kolonii strzelił były zawodnik poznańskiego Lecha Artjoms Rudnevs, natomiast dla ekipy z Signal Iduna Park Marco Reus, który niedawno wrócił do gry po kilkumiesięcznej przerwie. Reprezentant Niemiec do wyrównania doprowadził w 90. minucie.

Hamburger SV po bramce Filipa Kosticia pokonał 1:0 Augsburg. Warto jednak wspomnieć, że obie ekipy kończyły mecz w osłabieniu, bowiem w 44. minucie czerwoną kartką ukarany został Lewis Holtby, natomiast w 66. drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Dominik Kohr.

Będący rewelacją tego sezonu beniaminek z Lipska niespodziewanie przegrał 0:1 z ostatnim w tabeli Ingolstadt.

FC Koeln - Borussia Dortmund 1:1 (1:0)
1:0 Rudnevs 28