Korea Południowa i Chiny wygrały swoje mecze w Pucharze Azji

Positiffy / Shutterstock
W pierwszej kolejce grupy C Pucharu Azji Korea Południowa wygrała z Filipinami 1:0, a Chiny pokonały Kirgistan 2:1.
Jedynego gola na Al Maktoum Stadium w Dubaju strzelił Eui-Jo Hwang. 26-letni Koreańczyk wykorzystał podanie Hee-Chan Hwanga, który na co dzień jest graczem Hamburgera SV.
Podopieczni Paulo Bento mogli wygrać wyżej, jednak zmarnowali kilka okazji bramkowych.
W innym spotkaniu, rozegranym na Sheikh Khalifa International Stadium w Al Ain Chiny pokonały Kirgistan 2:1. Prowadzenie objęły "Białe Sokoły" po golu Akhlidina Israilova.
Piłkarze z Państwa Środka wygraną zapewnili sobie w drugiej połowie. W 50. minucie bramkę samobójczą zdobył Pavel Matjas, a w 78. minucie decydujące trafienie zaliczył Dabao Yu.
78 minut w zespole prowadzonym przez Aleksandra Krestinina rozegrał pomocnik Cracovii Edgar Bernhardt.
W drugiej kolejce Korea Południowa zagra z Kirgistanem, a Chiny zmierzą się z Filipinami.