Korea Południowa i Katar ćwierćfinalistami Pucharu Azji

ypa.ir, wikicommons
W 1/8 finału Pucharu Azji Korea Południowa pokonała po dogrywce Bahrajn 2:1, a Katar wygrał z Irakiem 1:0. Zwycięskie zespoły zagrają ze sobą w ćwierćfinale.
Problemy z awansem do ćwierćfinału mieli Koreańczycy z południa, którzy są głównym faworytem do triumfu w turnieju. Podopieczni Paulo Bento prowadzili od 25. minuty po golu Hee-Chan Hwang. Napastnik Hamburgera SV dobił piłkę z pięciu metrów po interwencji obrońców Bahrajnu.
W 77. minucie do wyrównania doprowadził Mohamed Al Rohaimi, który trafił do siatki z kilku metrów.
O awansie Korei Południowej do 1/4 finału przesądził w 107. minucie Jin-Su Kim po strzale głową.
W ostatnim spotkaniu 1/8 finału Katar wygrał z Irakiem 1:0. Zwycięskiego gola strzelił w 62. minucie Bassam Alrawi po precyzyjnym uderzeniu z rzutu wolnego.
W ćwierćfinale Pucharu Azji Korea Południowa zagra z Katarem 25 stycznia. W półfinale zwycięzca tej pary zmierzy się z lepszym w konfrontacji Zjednoczone Emiraty Arabskie - Australia.