Korona Kielce o krok od awansu do Ekstraklasy! Ekipa Leszka Ojrzyńskiego w finale baraży [WIDEO]

Łukasz Sobala/Pressfocus
Korona Kielce awansowała do finału baraży o awans do Ekstraklasy. Ekipa prowadzona przez Leszka Ojrzyńskiego w półfinale wygrała z Odrą Opole 3:0.
Pierwszą groźną sytuację w tym meczu stworzyli piłkarze z Opola. Po akcji Antoniego Klimka do siatki mógł, a nawet powinien trafić Tomas Mikinić. Słowak jednak fatalnie przestrzelił. Już po kilkudziesięciu sekundach niewykorzystana sytuacja zemściła się na Odrze.
To Korona już w 5. minucie wyszła na prowadzenie. Jacek Podgórski zdecydował się na strzał z dystansu i piłka po rykoszecie wpadła do bramki.
Po chwili Dawid Czapliński mógł doprowadzić do remisu. Zawodnik Odry oddał jednak kompletnie niecelny strzał.
Po dwóch kwadransach Korona zadała kolejny cios. Adam Frączczak zamienił rzut karny na bramkę, doprowadzając do wyniku 2:0 dla Korony.
W 39. minucie podopieczni Leszka Ojrzyńskiego prowadzili już różnicą trzech bramek. Na listę strzelców po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się Podgórski.
W drugiej połowie tempo spotkania spadło. W 70. minucie Korona mogła strzelić kolejnego gola, ale ofiarną interwencją popisał się Piotr Żemło.
Ostatecznie Korona wygrała 3:0. W finale baraży zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Arka Gdynia - Chrobry Głogów, które odbędzie się dziś o godzinie 20:45.
Adam Kłos26 May 2022 · 20:00