Korona Kielce pokonała Śląsk Wrocław po dwóch golach Elii Soriano

asinfo
Korona Kielce pokonała na swoim stadionie Śląsk Wrocław 2:0 (1:0) w poniedziałkowym meczu 31. kolejki LOTTO Ekstraklasy, rozegranym w ramach grupy spadkowej.
Obydwie bramki dla Korony były dziełami Elii Soriano. Włoski napastnik najpierw w 14. minucie wykorzystał błąd popełniony przez defensywę wrocławskiego klubu, przechwycił futbolówkę i uderzeniem z bliskiej odległości pokonał golkipera rywali.
Dziesięć minut przed końcem meczu sędzia po faulu Wojciecha Golli podyktował rzut karny dla gości. Soriano podszedł do piłki ustawionej na jedenastym metrze i zdołał umieścić ją w siatce.
Drużyna Gino Lettieriego wygrała jedenaste spotkanie w sezonie, ma na koncie 43 punkty i dzięki wygranej awansowała na pozycję lidera grupy spadkowej.
Zawodnicy Vitezslava Lavicki przegrali szesnasty mecz w tych rozgrywkach, uzbierał dotąd 31 "oczek", co daje mu obecnie szóstą lokatę.
Łukasz Karyniewski22 Apr 2019 · 20:14