Korona wygrała z GKS-em Tychy w meczu sparingowym

korona-kielce.pl
Korona Kielce wygrała z GKS-em Tychy 2:1 (1:0) w meczu sparingowym, który został rozegrany w Opalenicy. Zespół z PKO Ekstraklasy zakończył zgrupowanie w wielkopolskiej miejscowości.
Pierwszego gola dla Korony strzelił pozyskany latem Michał Żyro, który wykorzystał podanie Oktawiana Skrzecza. Do przerwy więcej bramek nie było.
W drugiej połowie tyszanie wyrównali. Mathieu Scalet trafił do siatki po płaskim uderzeniu. Kielczanie odpowiedzieli w 84. minucie, kiedy Jakub Piątek skierował futbolówkę do własnej bramki.
Przed rozpoczęciem rozgrywek PKO Ekstraklasy Korona zagra jeszcze jeden sparing z ŁKS-em Łódź.
GKS Tychy natomiast rozpoczyna rywalizację w Fortuna 1. lidze później i ma w planach trzy sparingi z: Lechem Poznań, Wisłą Płock oraz Sandecją Nowy Sącz.