Kosmiczny mecz Roberta Lewandowskiego, remis Realu Madryt z PSG i wielki powrót Tottenhamu w LM! [WIDEO]

MDI / shutterstock.com
Real zremisował z PSG, Tottenham odwrócił losy meczu z Olympiakosem, a Robert Lewandowski zdobył 4 gole w 15 minut - to najciekawsze wydarzenia wtorkowych meczów w Lidze Mistrzów.
Tutaj przeczytasz relacją na żywo z dzisiejszych spotkań.
GRUPA A
Real Madryt zremisował z PSG 2:2. Wynik spotkania otworzył w 17. minucie spotkania otworzył Benzema. "Królewscy" przeprowadzili zespołową akcję, a Francuz dobił piłkę, która wcześniej odbiła się od słupka.
W kolejnych minutach znakomitymi interwencjami popisywali się bramkarze obu drużyn. Najpierw Navas wyciągnął uderzenie Kroosa, a po chwili Courtois zatrzymał Verattiego.
Za to w 42. minucie doszło do sporej kontrowersji. Wówczas Courtois faulował Icardiego i otrzymał za to czerwoną kartkę, a dodatkowo arbiter wskazał na jedenasty metr. System VAR anulował jednak decyzję, bo kilka chwil wcześniej w środku pola był faulowany Marcelo.
W drugiej połowie wynik Real dołożył kolejne trafienie za sprawą Benzemy i wydawało się, że losy meczu są rozstrzygnięte. Goście tymczasem odpowiedzieli za sprawą Mbappe, a po chwili trafił Sarabia i na tablicy wyników pojawił się remis.
***
GRUPA B
Crvena Zvezda została rozbita na własnym boisku przez Bayern Monachium 0:6. W 14. minucie Goretzka wykorzystał dośrodkowanie Coutinho i głową skierował piłkę do siatki.
Aktywny był Robert Lewandowski. Polak już w pierwszej połowie mógł zanotować trzy trafienia. Najpierw jednak zmarnował dwie dogodne okazje, a gdy już trafił, to system VAR anulował gola.
Druga połowa należała już do 31-latka, który w 15 minut zdobył 4 bramki.
Wynik spotkania w 90. minucie ustalił Tolisso.
Tottenham wrócił z dalekiej podróży w meczu z Olympiakosem. Mecz rozpoczął się sensacyjnie - Grecy po 19. minutach prowadzili 0:2 po trafieniach El Arabiego i Semedo.
Jose Mourinho w 30. minucie dokonał zmiany - Eriksen zmienił Diera i gra "Kogutów" zaczęła się układać. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył Alli. W drugiej połowie gospodarze zdobyli strzelili kolejne gole. Do siatki rywali trafiali dwa razy Kane i Aurier.
***
GRUPA C
Manchester City zremisował z Szachtarem Donieck 1:1. Dla gospodarzy na listę strzelców w 56. minucie Gundogan, a goście zdołali wyrównać 13 minut później, gdy trafił Solomon.
Atalanta zdobyła komplet punktów w starciu z Dinamo Zagrzeb. Zwycięstwo ekipie z Serie A zapewnili Muriel i Gomez.
***
GRUPA D
Juventus zainkasował trzy punkty w hicie Ligi Mistrzów. Tym razem podopieczni Maurizio Sarriego pokonali Atletico Madryt. Gola na wagę trzech punktów zdobył Dybala, który popisał się niesamowitym uderzeniem z rzutu wolnego.