Kostaryka i Haiti z awansem do ćwierćfinałów Gold Cup

lev radin/Shutterstock
Nikaragua uległa Haiti 0:2, a Kostaryka pokonała Bermudy 2:1 w meczach drugiej kolejki grupy B turnieju Gold Cup 2019, który rozgrywany jest w USA, Kostaryce i Jamajce.
Wynik pierwszej konfrontacji na Toyota Stadium we Frisco został ustalony jeszcze przed przerwą. Najpierw celnie przymierzył Steven Sabat, a jedenaście minut później piłkę skierował niefortunnie do własnej bramki Manuel Rosas.
Drugi mecz w Teksasie otworzył kwadrans przed przerwą Mayron George Clayton. Dziewięć minut po zmianie stron podwyższył Elias Aguilar. Po kolejnych pięciu minutach kontaktowe trafienie uzyskał Nahki Wells, ale na więcej podopiecznych Kyle'a Lightbourne'a nie było już stać.
Bermudy i Nikaragua po drugich porażkach straciły definitywnie szansę na awans do ćwierćfinałów. Na zakończenie fazy grupowej obie drużyny zmierzą się ze sobą.
Pewne występów w fazie pucharowej są natomiast prowadząca w tabeli Kostaryka i drugie w klasyfikacji Haiti. Oba zespoły zagrają jeszcze ze sobą w meczu, którego stawką będzie pierwsze miejsce w grupie.