Koszmarne pudło i niespodzianka na start sezonu! Ruszyła Ligue 1 [WIDEO]

screen z TV
Ruszył kolejny sezon ligi francuskiej. W pierwszym spotkaniu doszło do niespodzianki. AS Monaco zremisowało 1:1 z Nantes.
Mecz rozpoczął się od fatalnego pudła Myrona Boadu. Zawodnik Monaco nie strzelił gola, chociaż miał przed sobą pustą bramkę.
Wynik tego starcia otworzył dopiero Gelson Martins. Portugalczyk wykorzystał spektakularne podanie otwierające od Caio Henrique.
Nantes miało problem z konstruowaniem akcji ofensywnych. Wystarczyła jednak zaledwie jedna akcja, aby podopieczni Antoine'a Koumbouare doprowadzili do remisu. W 42. minucie Jean-Charles Castelletto trafił do siatki po centrze Mosesa Simona z rzutu rożnego.
W drugiej połowie Nantes skupiło się wyłącznie na grze w obronie i utrzymaniu korzystnego wyniku. Klub z Księstwa dominował pod względem posiadania piłki, ale nie przekładało się to na tworzenie groźnych szans. Nie pomogły nawet odważne zmiany Niko Kovaca, który po przerwie posłał w bój Wissama Ben Yeddera i Aleksandra Golovina. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.
W następnej kolejce Monaco zagra z Lorient. Nantes czeka rywalizacja na własnym boisku z Metz.
Adam Kłos06 Aug 2021 · 22:51