Koszmarne pudło Neymara z rzutu karnego! Brazylijczyk zawiódł w kluczowym momencie sezonu [WIDEO]

W niedzielny wieczór rozstrzygnęła się walka o mistrzostwo Francji. PSG straciło tytuł na rzecz Lille. W ostatnim meczu sezonu rzut karny fatalnie przestrzelił Neymar.
Przed sezonem paryżanie byli zdecydowanymi faworytami rozgrywek Ligue 1. Niespodziewanie walka między czterema najlepszymi zespołami okazała się wyjątkowo zacięta. W 38. kolejce Lille pokonało Angers i z dorobkiem 83 punktów przerwało hegemonię paryżan.
Ostatniej serii gier nie będzie miło wspominał jeden z liderów ofensywy PSG. W 19. minucie podopieczni Mauricio Pochettino mieli znakomitą szansę, aby wyjść na prowadzenie. Faivre faulował w polu karnym Angela Di Marię i arbiter wskazał na jedenasty metr.
Do piłki podszedł Neymar. Brazylijczyk przestrzelił w fatalnym stylu. Zwolnił przed uderzeniem piłki, drobiąc kroki jak niegdyś Simone Zaza. I skutek też był podobny, jak przy słynnym karnym Włocha.
Co prawda do trafienia było bliżej niż w tamtym przypadku, ale piłka przeszła obok słupka. Neymar jedynie skrył twarz w dłoniach, jakby nie wierząc w swoje pudło.
PSG wygrało 2:0. W pierwszej połowie Faivre trafił do własnej bramki, a po przerwie rezultat podwyższył Mbappe.
Maciej Pietrasik23 May 2021 · 21:39