Koszmarne statystyki Messiego! Gwiazdor Argentyny zawiódł na całej linii

Alizada Studios / shutterestock.com
Argentyna przegrała aż 0:3 z Chorwacją i jest już bardzo bliska pożegnania się z mundialem. Lionel Messi z pewnością nie będzie mógł zaliczyć tego spotkania do udanych.
Gwiazdor Barcelony, który miał prowadzić swoją reprezentację do kolejnych triumfów, był kompletnie nieobecny podczas spotkania z Chorwatami. W pierwszej połowie napastnik miał raptem dwadzieścia kontaktów z piłką. Mniej wśród piłkarzy z pola miał jedynie jego kolega z zespołu, Sergio Aguero, który siedem razy dotknął futbolówki.
W całym meczu Messi oddał raptem jeden strzał na bramkę rywali i to dopiero po godzinie gry. W trakcie całego spotkania przebiegł nieco ponad siedem kilometrów. Wykonał tylko sześć dryblingów, zaliczył dwa kluczowe podania, wygrał raptem dziesięć z siedemnastu pojedynków i podawał z zaledwie 75-procentową skutecznością.
Oczywiście wysoka porażka Argentyny to nie tylko dzieło Messiego. Dla przykładu - Aguero, który zszedł po 54 minutach, i Gonzalo Higuain, kory pojawił się na boisku w drugiej połowie, tylko raz mieli kontakt z piłką w polu karnym rywali.
Jakub Kreśliński21 Jun 2018 · 22:41
Źródło: Twitter