Kosztowna wpadka BVB, Łukasz Piszczek na ławce rezerwowych

charnsitr / shutterstock.com
Werder Brema zremisował u siebie z Borussią Dortmund 2:2 (0:2) w sobotnim spotkaniu 36. kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi.
Na Weserstadion całe zawody z perspektywy ławki rezerwowych obserwował Łukasz Piszczek.
Prowadzenie gościom zapewnił po sześciu minutach gry Christian Pulisic. Amerykanin po minięciu dwóch rywali skierował piłkę do siatki z kilku metrów w krótki róg. Cztery minuty przed przerwą podwyższył kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego Hiszpan Paco Alcacer.
Dwadzieścia minut przed końcem kontaktowe trafienie uzyskał po strzale z dystansu rezerwowy Kevin Moehwald. Pięć minut później do wyrównania doprowadził efektownym wolejem Peruwiańczyk Claudio Pizarro.
"Die Schwarzgelben" nie byli już w stanie skutecznie odpowiedzieć i po siódmym podziale punktów z rywalami w tym sezonie pozostali na drugiej lokacie w tabeli, ale ich strata do prowadzącego Bayernu zwiększyła się do czterech "oczek".
Czterokrotni mistrzowie Niemiec natomiast po jedenastym remisie w bieżących rozgrywkach umocnili się nieznacznie na dziewiątej pozycji w klasyfikacji.