Kownacki mógł dać zwycięstwo Sampdorii, ale zmarnował karnego w doliczonym czasie gry

Roger Gor, wikipedia
W środowych meczach 6. kolejki Serie A dwa gole strzelił Arkadiusz Milik, a jedno trafienie zaliczył Krzysztof Piątek. Trzeci z polskich napastników Dawid Kownacki zmarnował rzut karny.
Dawid Kownacki mógł strzelić drugiego gola w tym sezonie, ale nie wykorzystał jednak karnego w doliczonym czasie gry. Polak na boisku pojawił się w 85. minucie. Jego Sampdoria zremisowała na wyjeździe bezbramkowo z Cagliari.
W barwach gości całe spotkanie rozegrał Bartosz Bereszyński, otrzymał żółtą kartkę. Karol Linetty z kolei wszedł w 62. minucie.
W innym meczu Juventusu z Bologną (2:0) z dwójki polskich bramkarzy zagrał tylko Łukasz Skorupski. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Wojciech Szczęsny.