Kownacki strzela dla Sampdorii. Trafił w Pucharze Włoch [VIDEO]

asinfo
Dawid Kownacki strzelił gola w swoim pierwszym oficjalnym meczu dla Sampdorii Genua. Jego drużyna wygrała w Pucharze Włoch z Foggią 3:0.
Kownacki kilka tygodni temu przeszedł z Lecha do Sampdorii. Według mediów klub z Genui zapłacił za niego 4 mln euro.
Młody napastnik strzelił gola już w sparingu z Cremonese. Teraz wpisał się na listę strzelców w ważniejszym meczu - rywalizacji z Foggią w 1/32 finału Pucharu Włoch. To było jego pierwsze oficjalne spotkanie w barwach nowego klubu.
Kownacki zaczął mecz na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się w 69. minucie, gdy zmienił Fabio Quagliarellę. Dziesięć minut później wpisał się na listę strzelców. Po rzucie rożnym z bliska wbił piłkę do bramki.
 Pozostali Polacy z Sampdorii, czyli Karol Linetty i Bartosz Bereszyński, nie zagrali przeciwko Foggii. Obaj cały mecz przesiedzieli na ławce rezerwowych.