Krejcikova wygrała turniej Roland Garros! Trzysetowy bój w decydującym pojedynku [WIDEO]

Pressfocus/SIPA/Christophe Saidi
Barbokra Krejcikova wygrała turniej Roland Garros. Po trzysetowym boju pokonała w finale Anastazję Pawluczenkową.
Przed finałem bardziej zmęczona mogła być Czeszka, która z wielkimi trudami przeszła poprzednią fazę. Aby awansować do decydującego meczu, musiała w trzech długich i wyrównanych setach pokonać Marię Sakkari. Greczynka wcześniej wyeliminowała z turnieju Igę Świątek.
Pawluczenkowa miała mniejsze problemy w 1/2 finału, ale początek meczu należał do jej rywalki. Krejcikova świetnie serwowała i fantastycznie odczytywała zamiary przeciwniczki. Czeszka wygrała pierwszego seta, tracąc zaledwie jednego gema.
W drugim secie role się odwróciły. To Pawluczenkowa kontrolowała grę, zaskakiwała rywalkę i pewnie kolekcjonowała kolejne punkty. Szybko wyszła na prowadzenie różnicą trzech gemów. Seta wygrała w stosunku 6:2.
Trzeci set rozpoczął się od dwóch wygranych gemów serwisowych. Dopiero w trzecim Krejcikova przełamała rywalkę.
Pawluczenkowa odpowiedziała przełamaniem powrotnym. W kolejnych minutach obie panie szły gem za gem. Przy stanie 3:3 Krejcikova znów wygrała gema przy podaniu Rosjanki.
W dziewiątym gemie Pawluczenkowa stanęła pod ścianą, ale obroniła dwie piłki meczowe. Chwilę później Krejcikowa serwowała jednak o zwycięstwo. Czwarty meczbol już został wykorzystany. Gem, set, mecz, turniej. Czeszka została królową Roland Garros.
To jej pierwszy triumf w singlu na turnieju wielkoszlemowym.
Adam Kłos12 Jun 2021 · 17:08