Kruczek o występie Stocha: Byliśmy w szoku

Tadeusz Mieczyński, wikipedia
Kamil Stoch we wczorajszym konkursie w Lillehammer zajął dopiero 47 miejsce. Trener kadry polskich skoczków stwierdził, że nie spodziewał się takie występu Kamila.

W klasyfikacjach polski skoczek oddał bardzo dobry skok i zajął wysokie 4 miejsce. W pierwszej serii głównego konkursu oddał jednak zdecydowanie słabszy skok na odległość 87,5 metra i uplasował się dopiero na 47 pozycji. Łukasz Kruczek przyznał, że Stoch popełnił szkolny błąd.

My też byliśmy w szoku. Nic nie wskazywało na to, że Kamil może popełnić taki elementarny błąd - przyznał. - W próbie konkursowej całkowicie stracił równowagę. Jeszcze przeleciał do przodu przed rozpoczęciem odbicia. To jest taki błąd, który czasami u Kamila występuje - dodał cytowany przez portal sport.interia.pl.

Następne zawody Pucharu Świata zostaną rozegrane 12-13 grudnia w rosyjskim Niżnym Tagile.