Kruczek przestanie być trenerem polskich skoczków

Łukasz Kruczek po tym sezonie przestanie być trenerem polskich skoczków. Polski Związek Narciarski już szuka jego następcy - informuje "Przegląd Sportowy".

Działacze nie chcą jeszcze potwierdzić odejścia Kruczka, ale takie rozwiązanie wydaje się już przesądzone. Najpoważniejszymi kandydatami do przejęcia polskiej kadry mają być Vasja Bajc (przed laty trener reprezentacji Czech, ostatnio damskiej drużyny USA) oraz Stefan Horngacher, który w ostatnich latach pracował z niemieckimi skoczkami.

Kruczek doprowadził reprezentantów Polski do kilku znaczących sukcesów. Największe odnosił Kamil Stoch, który na igrzyskach w Soczi wywalczył dwa złote medale, a poza tym zdobył Kryształową Kulę oraz został mistrzem świata. Na podium stawała też polska drużyna, która w 2013 i 2015 roku wywalczyła brązowy medal mistrzostw świata. W tym sezonie polskie skoki trawi jednak poważny kryzys. Najwyżej w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest Stoch, który zajmuje jednak dopiero 20. miejsce.

Kruczek mógłby podjąć pracę w innym kraju. Jego zatrudnieniem zainteresowani są Finowie, których skoki w ostatnich latach mocno podupadły.
Źródło: Przegląd Sportowy