Krzysztof Piątek krytykowany po meczu AC Milanu z Benficą. "Bez formy i siły. Słaby. Był niewidoczny"

Marco Canoniero / Shutterstock.com
Krzysztof Piątek nie wpisał się na listę strzelców w meczu AC Milanu z Benficą Lizbona (0:1). Polak zebrał słabe noty za swój występ.
Napastnik był aktywy, ale jego dwie próby z pierwszej połowy okazały się niecelne. W 35 minucie trafił w boczną siatkę z kilkunastu metrów po podaniu Calhanoglu, a parę minut później strzelił minimalne obok słupka po zagraniu Rodrigueza. Benfica ostatecznie wygrała po trafieniu Taarabta.
Włoskie media krytycznie oceniły występ naszego zawodnika. Serwis milannews24.com wystawił mu ocenę "4.5", pisząc - Bez formy i siły. Słaby. Był niewidoczny. Nieco wyżej ocenił go portal milanlive.it, "5.5", twierdząc, że Polak walczył i starał się, ale to nie był jego dzień.
"La Gazzetta dello Sport" uznała go za najsłabszego zawodnika w ekipie "Rossonerich". - Trzeba go bardziej angażować - argumentuje. Serwis pianetamilan.it z kolei dał mu notę "6, którego dziennikarze zastanawiali się, czy Piątek nie trzyma formy strzeleckiej na oficjalne mecze.
Kolejnym rywalem Milanu będzie Manchester United. Spotkanie odbędzie się 3 sierpnia na stadionie w Cardiff.
Jakub Kreśliński29 Jul 2019 · 11:51
Źródło: milannews24.com/milanlive.it/pianetamilan.it/La Gazzetta dello Sport/sportowefakty.wp.pl