Krzysztof Piątek wszedł na końcówkę i trafił do siatki! Gol Polaka przypieczętował wygraną Herthy BSC [WIDEO]

Krzysztof Piątek wszedł na końcówkę i trafił do siatki! Gol Polaka przypieczętował wygraną Herthy [WIDEO]
Screen z TV
Krzysztof Piątek rozpoczął na ławce rezerwowych spotkanie z Schalke 04 Gelsenkirchen. Polak pojawił się na boisku dopiero w 78. minucie, gdy zastąpił Jhona Cordobę. Tuż po wejściu trafił jednak do siatki. Jego zespół wygrał 3:0.
Odkąd do Berlina przybył Jhon Cordoba, to Kolumbijczyk znajduje większe uznanie w oczach Bruno Labbadii. Przez ostatnie dwa miesiące leczył kontuzję, przez co więcej szans na grę otrzymywał Krzysztof Piątek.
Teraz Cordoba wrócił jednak do zdrowia i to właśnie on od pierwszej minuty rozpoczął mecz przeciwko ligowemu outsiderowi - Schalke 04 Gelsenkirchen. Piątek poczynania kolegów oglądał z ławki rezerwowych.
W 23. minucie dobrą okazję na gola miał Dodi Lukebakio. Belg znalazł się w sytuacji sam na sam z Ralfem Faehrmannem, ale przegrał pojedynek z golkiperem gości. Sześć minut później odpowiedziało Schalke, lecz Uth nie wykorzystał okazji na pokonanie Schwolowa.
Na przerwę berlińczycy schodzili przy jednobramkowym prowadzeniu. Dokładnym strzałem z szesnastu metrów popisał się Matteo Guendouzi, otwierając wynik spotkania.
W 53. minucie golkiper Schalke znów musiał wyciągać piłkę z siatki. Nie były to najlepsze wiadomości dla Piątka, bo do siatki trafił Cordoba, który strzałem z pierwszej piłki wykorzystał dogranie Daridy.
Drugi gol wyraźnie podciął skrzydła zawodnikom Schalke. W 78. minucie polski napastnik pojawił się na murawie, zastępując strzelca drugiego gola dla Herthy.
Piątek wykorzystał szansę, jaką dostał od Labbadii. Tuż po wejściu na boisko znalazł się w sytuacji sam na sam z Faehrmannem i pewnie sfinalizował akcję. Trafił do siatki po raz czwarty w tym sezonie.
W 88. minucie przez moment 25-latek znów cieszył się z pokonania bramkarza. Arbiter odgwizdał jednak spalonego, a analiza VAR pokazała, że gol słusznie nie został uznany.
Ostatecznie Hertha wygrała więc 3:0 i znacznie oddaliła się od strefy spadkowej. Schalke wciąż pozostaje bez ani jednego zwycięstwa w całych rozgrywkach.
Maciej Pietrasik02 Jan 2021 · 20:21