Dziś w kilku grupach zakończyły się eliminacje do EURO 2016. Tak relacjonowaliśmy awans m.in. Polaków:

Sędzia doliczył aż 5 minut.

22:31
Dwie minuty podstawowego czasu! Urywamy kolejne sekundy.

22:28
Pięć minut do końca! Takich emocji w meczu kadry dawno już nie było, ale na razie ciągle prowadzimy 2-1. Nawałka za Grosickiego wpuszcza Sławomira Peszko.

22:25
Niemcy wychodzą na prowadzenie po golu Kruse (asysta Oezila). I są liderem grupy, natomiast Polacy nadal mają awans. 8 minut do końca regulaminowego czasu!

22:21
W 77 minucie Łukasz Szukała zmienia kapitalnie dziś grającego Mączyńskiego. Brawa!

22:18
Polacy coraz lepiej. Glik zaczyna być najlepszym Glikiem, Lewandowski najlepszym Lewandowskim, a Krychowiak prawdopodobnie zalicza najlepszy mecz w kadrze. Został kwadrans, dowieźmy to!

22:12
Tymczasem w transmisji radiowej Tomasz Zimoch jak zwykle zadziwia sposobem opisu: "Jakub Błaszczykowski też założył rękawiczki, tak jak ginekolog chciałby mieć ciepłe ręce w tym spotkaniu"

22:06
W 63 minucie Kuba Błaszczykowski zmienia Pawła Olkowskiego. Tymczasem Niemcy mogli już przegrywać nawet dwiema bramkami - ciągle remisują, ale pozwalają Gruzinom na wiele!

22:00
Kamil Glik swoim wejściem doprowadza do pierwszej zmiany u rywali. Robbie Keane wchodzi za Shane'a Longa.

21:57
Niemcy poliderowali jakieś trzy minuty - Gruzja doprowadziła do remisu, Polska ponownie na prowadzeniu w grupie D!

21:56
Niemcy wychodzą na prowadzenie w tabeli - gola Gruzinom strzelił Mueller z rzutu karnego. Polacy na drugim miejscu, ciągle z awansem na EURO.

21:55
A Robert Lewandowski nie może przestać bić rekordów - oficjalna strona UEFA właśnie poinformowała, że wyrównał strzelecki rekord eliminacji, który dzierżył samotnie David Healy. Od dziś już ma towarzystwo na szczycie listy.

21:51
"Jeszcze jeden, jeszcze jeden" - słychać z trybun. No skoro Hajty wcześniej posłuchali, to kibiców też powinni.

21:47
Zaczynamy drugą połowę bez żadnej zmiany. Podobnie jak Irlandczycy. Bez zmian też w meczu Niemcy-Gruzja.

21:33
Pierwszą połowę kończymy prowadząc 2-1. Niemcy kończą ją bezbramkowym remisem. Co oznacza, że jesteśmy w tej chwili na pierwszym miejscu w grupie! Ale wynik jest niebezpieczny: jeśli rywale doprowadzą do wyrównania, będziemy musieli strzelić jeszcze raz, bo każdy remis wyższy niż 1-1 premiuje Irlandię kosztem biało-czerwonych.

21:28
Lewandowski posłuchał apelu Hajty! Strzelił swoją 13 bramkę w eliminacjach! Prowadzimy 2-1 po uderzeniu głową napastnika Bayernu, fenomenalną asystą popisał się Mączyński, wcześniej kluczowe podanie zanotował Linetty. Ależ nos Nawałki!

21:25
Hajto apeluje: "przydałaby się bramka, żeby uspokoić tych Irlandczyków". Dołączamy się do apelu.

21:20
Na 10 minut przed końcem pierwszej połowy wydaje się, że Polacy przejęli kontrolę nad meczem - atakujemy, dośrodkowujemy i próbujemy strzelać. Rywale głównie przeszkadzają.

21:14
Po szalonym początku mecz się uspokoił. 29 minuta gry i 1-1, u Niemców na razie bez bramek.

21:08
I to chyba jednak nie powinien być rzut karny...

21:05
Po osiemnastu minutach meczu Niemcy-Gruzja bez bramek. U nas już 1-1, a bramek było więcej, bo w 18 minucie sędzia słusznie nie uznał gola dla Polaków - Lewandowski był w tej akcji na spalonym.

21:03
Niestety wyrównanie - Walters z rzutu karnego. A jak do niego doszło? Pazdan zaatakował rywala baaardzo wysoko uniesioną nogą na granicy pola karnego. Problem w tym, że powtórki sugerowały, iż było to jednak tuż przed "szesnastką". Mimo wszystko mamy remis, który ciągle daje nam jednak awans.

21:00
GOL! Polska od 13 minut prowadzi po golu Krychowiaka! Chwilę wcześniej zagraliśmy kapitalną akcję, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym. "Tylko" zmieniło się w "aż", gdy rozegraliśmy rzut rożny w ten sposób, że piłka powędrowała do Krychowiaka, ten oddał sprzed "szesnastki" mocny strzał - bramkarz bez szans, prowadzimy!

20:57
A propos wyników dających nam awans...

20:54
Pierwsze minuty to sporo walki w środku pola. Dla nas dobrze, bo bezbramkowy remis daje nam awans. Irlandczycy mogą jednak zacząć się denerwować.

20:50
Ładnie to wygląda na Narodowym.

20:47
Ofensywne ustawienie Irlandii, defensywne Polaków. Co z tego wyniknie? Na razie próbujemy pokazać, kto tu rządzi - Piszczek ostro atakuje rywala. Po dwóch minutach bez bramek i u nas, i w meczu Niemców z Gruzinami.

20:41
Gramy hymny. I czekamy na najważniejsze spotkanie reprezentacji Polski pod wodzą Adama Nawałki.

20:37
Tak to ma dziś wyglądać:

20:32
Niemcy też jeszcze walczą o awans i wystawili silny skład przeciwko Gruzji. Warto zauważyć, że jak rzadko kiedy w XI znalazło się więcej graczy Borusiii niż Bayernu.

20:24
Tomasz Hajto już na stanowisku:

20:17
Statystyczny serwis Squawka przypomina ostatnie 5 meczów Lewandowskiego. Trzymamy kciuki za podtrzymanie passy!
2 goals vs. Scotland

2 goals vs. Dortmund

3 goals vs. Dinamo

2 goals vs. Mainz

5 goals vs. Wolfsburg

20:04
Z grupy I awansują Portugalia i Albania. Duńczyków czekają baraże.

20:01
W grupie F Irlandia i Rumunia awansują z dwóch pierwszych miejsc. Z tej grupy z trzeciego miejsca bezpośrednio na EURO wejdą też Węgry, o ile Ukraina nie pokona Hiszpanii.

19:55
Oficjalnie: Albania jedzie na EURO!

19:52
Był skład Polaków, to jeszcze XI Irlandii:
Randolph - Coleman, O'Shea, Keogh, Brady - Whelan, McCarthy, Hendrick, McClean - Walters, Long.

19:44
Albańczycy podwyższyli na 3-0. Dzieje się historia...

19:40
Znamy już skład Polaków!

Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Wawrzyniak - Linetty, Krychowiak - Olkowski, Mączyński, Grosicki - Lewandowski

19:33
Albania i Rumunia nadal prowadzą w swoich meczach po 2-0 i są jedną nogą na EURO. A nawet jedną nogą i kawałkiem ręki.

19:23
Nasz były reprezentant nie zapomina o kolegach, choć - jak widać - nie bez problemów językowych:

19:16
Pogoda nie rozpieszcza, ale za półtorej godziny na pewno zrobi się gorąco.

19:00
Tymczasem zdaniem UEFA Nawałka mocno dziś kombinuje z wyjściową "jedenastką".

18:52
Przerwy w meczach eliminacyjnych. Wynik w Armenii się nie zmienił - Albania dalej prowadzi 2-0 i jest o krok od historycznego awansu. Rumunia również prowadzi w swoim meczu 2-0 i także jest już bardzo blisko EURO.

18:36
O doping prosi też Maciej Rybus. Jeśli wybieracie się na stadion - wiecie, co macie robić!

18:29
Albańczycy podwyższyli na 2-0! Smutek w duńskich domach, ale co się teraz musi dziać w Albanii!

18:18
W armeńskim powietrzu zawisła sensacja, bowiem Albania strzeliła gospodarzom gola i na ten moment ma w ręku historyczny awans na EURO!

18:08
Rumunia robi swoje i prowadzi już na wyjeździe z Wyspami Owczymi, Węgry za to przegrywają z Grecją, więc na tę chwilę na drugim miejscu Rumuni.

17:57
Jeśli czegoś można być co do dzisiejszego meczu Polaków w miarę pewnym, to tego, że... strzelą gola. Biało-czerwoni znajdują się w gronie tylko pięciu drużyn, które w obecnych eliminacjach strzelały w każdym meczu. Pozostałe to Hiszpania, Anglia, Włochy oraz Austria.

17:40
A co w "polskiej" grupie? Wiadomo - podejmujemy Irlandczyków i nie możemy z nimi przegrać ani zremisować wyżej niż 1-1. Niemcy grają z Gruzją i muszą przynajmniej zremisować. Szkoci grają z Gibraltarem i już nic nie muszą (choć pewnie będą chcieli), bo stracili szanse na EURO.

17:33
Już o 18 zagrają zespoły z grup F oraz I. W grupie F pewny awans ma Irlandia Północna. Rumunia o punkt wyprzedza Węgry. Ci ostatni jadą do Greków (bez szans na awans, zamykają tabelę), Rumuni z kolei odwiedzą Wyspy Owcze. Jeśli jednak myślicie, że Wyspy Owcze to chłopcy do golenia, rzućcie okiem na wyniki - aż dwukrotnie udało im się wygrać z Grekami!

W grupie I mamy tylko pięć zespołów, awansu pewna jest już Portugalia. Zagra z Serbią, która też jest już pewna - braku awansu. Wyjątkowo ciekawie będzie za to w Armenii, do której uda się Albania. Jeśli goście wygrają, pierwszy raz pojadą na EURO (kosztem Duńczyków, którzy rozegrali już wszystkie spotkania). Sensacja wisi w powietrzu!

17:22
A skoro o kontuzjach mowa - przystąpimy do dzisiejszego meczu poważnie osłabieni. Milik jest liderem klasyfikacji asystentów w tych eliminacji, Rybus powoli krzepł na pozycji lewego obrońcy, a Jodłowiec, jakkolwiek by go nie oceniać, ma o wiele większe doświadczenie niż choćby Karol Linetty.

17:10
Nieobecny dziś w składzie z powodu kontuzji Arkadiusz Milik ma pewną prośbę do tych, którzy przyjdą dziś na stadion:

16:58
11 października był dla nas do tej pory szczęśliwą datą - biało-czerwonym udało się wtedy wygrywać z silnymi rywalami. Dziś przeciwnik aż tak silny nie jest, ale za to stawka najwyższa z możliwych.

16:40
O odpowiednie podgrzanie atmosfery przed dzisiejszym starciem zadbały irlandzkie media. Ciekawe, czy rywalom faktycznie uda się nas załatwić.

16:30
Dziś wieczorem pewne jest jedno: nie możemy zagrać na remis, ale ten remis nam wystarczy. O ile nie będzie zbyt wysoki. O tym, jakie wyniki dadzą nam awans, przeczytacie TUTAJ.