Kubot i Matkowski pokonali Ukraińców

Robbie Mendelson, wikipedia
Polski duet Łukasz Kubot i Marcin Matkowski pokonali w trzech setach rywali i wyprowadzili Polskę na prowadzenie 2-1 w meczu II rundy Grupy I Pucharu Davisa.

Oleksandr Dołgopołow oraz Denis Mołczanow postawili trudne warunki Polakom w trzecim secie pojedynku. Pierwsze dwa przebiegły pod dyktando Kubota i Matkowskiego. Trzecia odsłona to punkt za punkt i zwycięstwo Polaków dopiero w tie breaku.

Dzięki wygranej Polska wyszła na prowadzenie w rywalizacji polsko-ukraińskiej. Wczoraj, w pierwszym dniu zmagań, Dołgopołow pokonał Jerzego Janowicza w trzech setach. W drugim pojedynku lepszy od Serhija Stachowskiego okazał się Michał Przysiężny.

Jutro o 12:45 dalszy ciąg rywalizacji. Jerzy Janowicz zagra z Serhijem Stachowskim. Jeśli wygra, zakończy rywalizację wynikiem 3-1. Jeśli przegra, dojdzie do decydującego spotkania Michała Przysiężnego z Oleksandrem Dołgopołowem.
Źródło: sportowefakty.pl