Kubot i Melo nie dali rady! Rywale wyraźnie lepsi w finale US Open!

Rena Schild/Shutterstock
Łukasz Kubot i Marcelo Melo przegrali w dwóch setach - 3:6, 1:6 - z Mikiem Bryanem i Jackiem Sockiem w finale US Open.
W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 3:3. Polak i Brazylijczyk dzielnie walczyli z rywalami, a żadna ze stron nie potrafiła przełamać drugiej. Dopiero końcówka seta należała do Bryana i Socka, który wyszli najpierw na prowadzenie, potem przełamali polsko-brazylijski duet - dobry return Socka - i w decydującym rozdaniu zapewnili sobie zwycięstwo 6:3.
Druga partia zaczęła się od o wiele szybszego przełamania. Już pierwsza wymiana padła łupem przeciwników. Potem Bryan i Sock ponownie przełamali Kubota i Melo, i bardzo szybko zyskali dużą przewagę. Prowadzili w gemach już 4:0. Dopiero wtedy - dzięki wolejowi Kubota pod siatką - udało się polsko-brazylijskiej parze zdobyć pierwszy punkt. Następna wymiana znowu jednak należała do rywali, którzy szybko doprowadzili sprawę do końca  i wygrali całego seta 6:1.
To Amerykanie zatem triumfowali w US Open 2018.
Łukasz Kubot/Marcelo Melo - Mike Bryan/Jack Sock 3:6, 1:6
Jakub Kreśliński07 Sep 2018 · 19:33