Kubot i Melo w półfinale Wimbledonu!

smileimage9 / shutterstock.com
Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do półfinału Wimbledonu. Polsko-brazylijski debel wygrał z Brytyjczykami Kenem i Nealem Skupskimi 7:6, 6:4, 6:4.
Pierwszy set kończył się tie-breakiem. Brytyjczycy nie wykorzystali w nim trzech piłek setowych. Kubot i Melo byli bardziej skuteczni, choć zapisali seta na swoją korzyść dopiero przy czwartej próbie.
Później gra nie była tak zacięta. W obu setach Kubot i Melo potrzebowali zaledwie jednego przełamania do odniesienia zwycięstwa.
Dla Polaka i Brazylijczyka był to jeden z łatwiejszych meczów w tegorocznym Wimbledonie. Poprzednie dwa spotkania wygrywali dopiero po pięciu setach. Na uwagę zwraca ich bilans na trawie - w tym sezonie wygrali na niej wszystkie dwanaście spotkań.
W półfinale Kubot i Melo zagrają z Finem Henrim Kontinene i Johnem Peersem z Australii. Rywale to turniejowa "jedynka".
Łukasz Kubot/Marcelo Melo - Ken Skupski/Neal Skupski 7:6 (11), 6:4, 6:4
Źródło: Sportowe Fakty