Kulisy porażki Hiszpanii. Costa był wściekły na Hierro za decyzję przed rzutami karnymi

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Reprezentacja Hiszpanii odpadła z mistrzostw świata po nieudanej serii rzutów karnych przeciwko Rosji. Diego Costa przed konkursem jedenastek ostrzegał Fernando Hierro, by nie wyznaczał do strzału Koke. Selekcjoner Hiszpanów postawił na swoim, a piłkarz Atletico spudłował.
Hiszpanie przez cały mecz z Rosją bili głową w mur. Mecz i dogrywka zakończyły się remisem 1:1. W serii rzutów karnych gospodarze mundialu wygrali 4:3.
Hiszpańska telewizja opublikowała film, na którym widać, w jakich okolicznościach Fernando Hierro wybierał strzelców. Najwięcej kontrowersji budziła obecność w tym gronie Koke. Diego Costa, a więc jego kolega z Atletico, odradzał selekcjonerowi postawienie na 26-latka, bo ten jego zdaniem mógł nie wytrzymać presji. Hierro pozostał jednak nieugięty, a sam Koke potwierdził, że chce wykonywać rzut karny.
Kilka minut później od jego strzału zaczęło się nieszczęście Hiszpanów - Akinfiejew bez problemu obronił jego uderzenie. Sam Koke mógł tylko skryć twarz w koszulce. Na jego pudło błyskawicznie zareagował Costa, który spojrzał w kierunku Hierro i zaczął powtarzać: - Mówiłem ci! Mówiłem ci!
Rosjanie swoje jedenastki egzekwowali bez błędu. O porażce Hiszpanii przesądził kolejny słaby strzał. Piłkę kopniętą przez Iago Aspasa obronił Akinfiejew, który tym samym niespodziewanie wprowadził gospodarzy do ćwierćfinału mistrzostw.
Kamil Kaczmarek03 Jul 2018 · 07:46
Źródło: as.com