Kuriozalny gol z rożnego nie pomógł PSG. Wygrana nie dała mistrzostwa [WIDEO]

Foto VS Press/SIPA/PressFocus
Paris Saint-Germain zwyciężyło na wyjeździe Brest 2:0 w meczu ostatniej kolejki Ligue 1. Stołeczna drużyna po raz pierwszy od czterech latach nie została jednak mistrzem Francji.
Podopieczni Mauricio Pochettino potrzebowali wygranej na terenie zespołu zagrożonego udziałem w barażach o pozostanie w Ligue 1 oraz potknięcia prowadzącego w tabeli Lille w spotkaniu z Angers, aby obronić mistrzowski tytuł.
PSG szybko stanęło przed doskonałą okazją do zdobycia bramki, kiedy Angel Di Maria został sfaulowany w polu karnym rywali przez Romaina Faivre’a. Z jedenastu metrów fatalnie spudłował jednak Neymar, o czym pisaliśmy TUTAJ.
Paryżanie w końcu dopięli swego jeszcze w pierwszej połowie meczu. Zrobili to zresztą w przedziwnych okolicznościach. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Di Marii piłka niefortunnie odbiła się od wspomnianego Faivre’a i wpadła bezpośrednio do bramki.
PSG podwyższyło przewagę po przerwie. Świetne prostopadłe podanie Di Marii wykorzystał wtedy Kylian Mbappe, strzelając swojego 27. gola w lidze w tym sezonie.
Ekipa Pochettino wiedziała jednak, że w równolegle rozgrywanym spotkaniu w Angers Lille odniosło zwycięstwo i sama kończy rozgrywki na drugim miejscu w tabeli.
Brest, który nie wykorzystał w drugiej połowie kilku podbramkowych okazji, spadł tymczasem na 17. miejsce w klasyfikacji, ale zdołał utrzymać się w Ligue 1.
Wojciech_Falenta 23 May 2021 · 22:56