Kuriozalny samobój i wielki powrót z 0:3 na 3:3! Kamerun brązowym medalistą Pucharu Narodów Afryki [WIDEO]

Mecz o brązowy medal Pucharu Narodów Afryki był niezwykle emocjonujący. Ostatecznie po serii rzutów karnych Kamerun pokonał Burkina Faso.
Można powiedzieć, że dla obu drużyn był to swego rodzaju mecz pocieszenia. Reprezentacja Burkina Faso nie awansowała do finału po porażce z Senegalem. Z kolei gospodarze w półfinale przegrali z Egiptem po serii rzutów karnych.
Burkina Faso lepiej rozpoczęła dzisiejszy mecz. Już w 24. minucie Steeve Yago wykorzystał podanie Issy Kabore i trafił do siatki.
Do przerwy Kamerun przegrywał różnicą dwóch goli. Bramkę samobójczą zdobył bowiem Andre Onana.
W 49. minucie Burkina Faso jeszcze podwyższyła prowadzenie. Na 3:0 trafił Djibril Ouattara. Gospodarze turnieju do pewnego momentu byli kompletnie bezradni.
W końcówce Kamerun wreszcie się przebudził. Najpierw bramkę zdobył Stephane Bahoken, później gola kontaktowego strzelił Vincent Aboubakar. Po kilkudziesięciu sekundach było już 3:3. Dublet skompletował niezawodny Aboubakar.
O zwycięstwie musiała przesądzić seria rzutów karnych. Na początku wszyscy zawodnicy oddawali perfekcyjne strzały. Z jedenastu metrów nie pomylili się kolejno Aboubakar, Kabore, Nicolas Ngamaleu, Soumaila Ouattara.
Dopiero w trzeciej serii pomylił się Ibrahim Toure, pomocnik Burkina Faso. Ostatecznie to Kamerun dokonał cudu i po szalonym spotkaniu zdobył brązowy medal.
Z kolei finałowe starcie Egiptu z Senegalem rozpocznie się jutro o godzinie 20:00.
Adam Kłos05 Feb 2022 · 22:13