Kwalifikacje do igrzysk: Łatwe zwycięstwo Polski i awans do półfinału

Polacy bez większych problemów pokonali reprezentację Belgii 3:0. Odnieśli drugie zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro i zapewnili są awans do półfinału.

Pojedynek lepiej rozpoczęli Belgowie, którzy szybko objęli prowadzenie - 3:1, 5:3 - ale równie szybko je stracili - 10:9 dla Polski. Kiedy nasi siatkarze wyszli na prowadzenie, to nie oddali już go do końca pierwszego seta. Świetnie w obronie spisywał się Damian Wojtaszek, a w ataku rządzili Bartosz Kurek z Michałem Kubiakiem. Podopieczni Stephane Antigi utrzymywali bezpieczną przewagę i pewnie wygrali premierową odsłonę 25:20.

Druga partia był już o wiele bardziej zacięta i dramatyczna. Na początku Polacy grali jak z nut, prowadząc wysoko - 9:5, 11:6. Z czasem jednak zaczęli popełniać coraz więcej błędów i rywale doprowadzili do remisu po 16. Potem wyszli nawet na dwupunktowe prowadzenie, lecz nasi zawodnicy w porę się obudzili i odrobili straty w samej końcówce - 24:24. Polscy siatkarze mieli już piłkę setową, ale jej nie wykorzystali. W kolejnych minutach byliśmy światkami bardzo emocjonującej walki punkt za punkt. Ten niesamowicie zacięty set na szczęście zakończył się dla nas pomyślnie  - 30:28 dla Polski.

Trzecia partia zaczęła się od wyrównanej walki, podczas której lekką przewagę uzyskała Polska - 7:6, 10:8. Po chwili nasi zawodnicy wyszli na 4-punktowe prowadzenie - 13:9. W następnych minutach podopieczni Antigi utrzymywali bezpieczną przewagę - 15:13, 18:15 - której nie oddali już samego końca i tę odsłonę wygrali 25:19. Polacy tym samym odnoszą łatwe zwycięstwo 3:0 i są już pewni awansu do półfinału turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk.

Następnym rywalem reprezentacji Polski będą Niemcy. Stawką meczu będzie pierwsze miejsce w grupie. Początek pojedynku jutro o 20:30.