Powrót Diego Costy do LaLiga - najpierw gol, a za moment czerwona kartka [VIDEO]

Maxisport/Shutterstock
Piłkarze Atletico Madryt przed własną publicznością pokonali Getafe CF 2:0 (1:0) w pierwszym sobotnim meczu 18. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Pierwszego gola na Wanda Metropolitano strzelił Angel Correa. W 18. minucie argentyński napastnik wykorzystał dośrodkowanie Antoine Griezmanna i pewnym uderzeniem pokonał Damiana Martineza.
Drugą bramkę dla gospodarzy zdobył w 67. minucie Diego Costa. Hiszpan momentalnie uderzył po zagraniu Sime Vrsaljko i wpakował piłkę do siatki. Tuż po strzeleniu gola reprezentant Hiszpanii podbiegł do trybuny z fanami Atletico, by świętować zdobycie bramki. Za moment tymczasem... został ukarany przez arbitra spotkania drugą, a w konsekwencji czerwoną kartką i musiał opuścić plac gry.
Podopieczni Diego Simeone wygrali jedenaste spotkanie w sezonie i obecnie z dorobkiem 39 punktów zajmują drugie miejsce w tabeli La Liga.
Zawodnicy Pepe Bordalasa zanotowali siódmą porażkę w trwających rozgrywkach. Na ten moment mają na koncie 23 "oczka", co daje im ósmą lokatę.