La Liga: Deportivo Alaves lepsze od Getafe

facebook.com/deportivoalaves/
Piłkarze Deportivo Alaves pokonali przed własną publicznością Getafe CF 2:0 (0:0) w pierwszym sobotnim meczu 31. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Pierwszego gola na Estadio de Mendizorroza strzelił Victor Laguardia. Hiszpański obrońca w 48. minucie wykorzystał dośrodkowanie Munira El Haddadiego z rzutu wolnego i uderzeniem głową pokonał golkipera rywali.
Wynik spotkania na 2:0 ustalił w 75. minucie Munir El Haddadi, który po zagraniu Johna Guidettiego strzałem z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki.
Goście w 81. minucie mogli zdobyć bramkę kontaktową, jednak Vitorino Antunes nie wykorzystał rzutu karnego.
Podopieczni Abelardo zajmują obecnie 15. miejsce w tabeli La Liga, z kolei zespół prowadzony przez Pepe Bordalasa plasuje się na 11. pozycji.