La Liga: Kolejne zwycięstwo Sevilli

Ivica Drusany/Shutterstock
Sevilla FC wygrała u siebie z Malagą CF 2:0 w drugim sobotnim meczu 7. kolejki hiszpańskiej La Liga. Obie bramki dla gospodarzy padły po przerwie.
Na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan bardzo długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. W 68. minucie, wprowadzony w drugiej połowie, Ever Banega wykorzystał rzut karny. Nie minęło 120 sekund i Luis Muriel przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, choć był naciskany przez rywala, to strzałem między nogami bramkarza strzelił drugiego gola dla gospodarzy.
Drużyna z Andaluzji po tej wygranej ma na swoim koncie 16 punktów i awansowała na pozycję wicelidera. W następnej kolejce zagra na wyjeździe z Athletikiem Club de Bilbao.
Natomiast zespół z La Rosaleda jest przedostatni z jednym "oczkiem" na koncie. Jego kolejnym rywalem będzie CD Leganes.