La Liga: Pewne zwycięstwo Realu Soceiedad

imagestockdesign/Shutterstock
Piłkarze Realu Sociedad pokonali przed własną publicznością Levante UD 3:0 (2:0) w pierwszym niedzielnym meczu 24. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Pierwszy gol na padł już w 10. minucie. Wówczas sędzia spotkania podyktował rzut karny dla Realu Sociedad po faulu Sasy Lukica, a jedenastkę na gola pewnym uderzeniem zamienił Xabi Prieto.
W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Juanmi, który wykorzystał dośrodkowanie Sergio Canalesa i strzałem zza pola karnego pokonał golkipera rywali.
Po zmianie stron wynik spotkania na 3:0 dla gospodarzy ustalił Sergio Canales. Hiszpan w 55. minucie oddał strzał z dystansu i z łatwością umieścił futbolówkę w siatce.
Podopieczni Eusebio Scaristiana zajmują obecnie 12. miejsce w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy, z kolei zawodnicy Juana Muniza plasują się na 17. pozycji.