La Liga: Remis Deportivo Alaves z CD Leganes

facebook.com/realclubcelta
Piłkarze Deportivo Alaves przed własną publicznością zremisowali z CD Leganes 2:2 (1:0) w pierwszym niedzielnym meczu 20. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Pierwszy gol na Estadio de Mendizorroza padł na początku drugiej połowie. W 46. minucie Munir El Haddadi wykorzystał dośrodkowanie Johna Guidettiego i uderzeniem z bliskiej odległości pokonał golkipera drużyny przeciwnej.
W 52. minucie Alfonso podwyższył prowadzenie na 2:0, kiedy najszybciej dopadł do piłki odbitej w polu karnym i wpakował ją do siatki.
Pierwszą bramkę dla gości spotkania zdobył w 75. minucie Fernando Pacheco, który pewnym uderzeniem zamienił rzut karny na gola. Wynik na 2:2 w doliczonym czasie gry ustalił Joseba Zaldua w 90. minucie.
Podopieczni Abelardo zajmują obecnie 16. miejsce w ligowej tabeli, z kolei zawodnicy Asiera Garitano zajmują 13. pozycję.