La Liga: Szósta porażka Realu Sociedad

realsociedad.com
Real Sociedad przegrał przed własną publicznością z Malagą CF 0:2 (0:1) w pierwszym niedzielnym meczu hiszpańskiej ekstraklasy.
Na Estadio Municipal de Anoeta goście spotkania pierwszą bramkę zdobyli w 23. minucie, a jej autorem był Borja Baston. Wówczas hiszpański napastnik pewnym uderzeniem zamienił rzut karny na gola.
Drugiego gola strzelił Chory Castro w 59. minucie. Najpierw piłkę z rzutu karnego ponownie uderzał Baston, ale golkiper rywali wybił ją przed siebie. Castro zdołał jednak dopaść do futbolówki i strzałem z bliskiej odległości umieścił ją w siatce.
Drużyna prowadzona przez Eusebio Sacristana zajmuje obecnie 9. miejsce w ligowej tabeli, z kolei piłkarze Jose Miguela Gonzaleza plasują się na 19. pozycji.