La Liga: Villarreal przegrał ósmy raz w tym sezonie

Millars, wikicommons
Zawodnicy Villarreal CF przegrali przed własną publicznością z Deportivo Alaves 1:2 (0:1) w pierwszym sobotnim meczu 23. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy.
Goście spotkania objęli prowadzenie na El Madrigal w 40. minucie. Wówczas Rodrigo Ely przyjął piłkę zagraną przez Alfonso i uderzeniem głową wpakował futbolówkę do siatki.
Po zmianie stron przyjezdni powiększyli przewagę w 71. minucie za sprawą trafienia Gomeza Pereza Ibaia. 28-letni Hiszpan po dośrodkowaniu Johna Guidettiego oddał potężny strzał sprzed pola karnego.
Jeydnego gola dla gospodarzy strzelił w 77. minucie Carlos Bacca. Kolumbijczyk dobił piłkę po interwencji bramkarza Deportivo Alaves.
Podopieczni Javiera Calleja Revilli zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli La Liga, z kolei zespół prowadzony przez Abelardo plasuje się na 16. pozycji.