La Liga. Zwycięstwo Getafe nad Rayo Vallecano

Zwycięstwo Getafe nad Rayo Vallecano
EFECREATA.COM/Shutterstock
Getafe CF pokonał u siebie z Rayo Vallecano 2:1 w pierwszym sobotnim meczu 25. kolejki hiszpańskiej La Liga. Dzięki temu zwycięstwu ekipa z przedmieść Madrytu awansowała na miejsce gwarantujące udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie.
Gospodarze gola strzelili w 28. minucie. Po dalekim podaniu piłkę sprzed końcowej linii boiska wycofał Dimitri Foulquier. Jaime Mata zagrał ją sobie do przodu na prawą nogę i mocnym strzałem z kilku metrów nie dal szans bramkarzowi rywali.
W 58. minucie goście doprowadzili do remisu. Na listę strzelców wpisał się Raul De Tomas. Ze zwycięstwa cieszyła się jednak ekipa Getafe CF. Wygraną zapewniła jej bramka Jorge Moliny.
Podopieczni Pepe Bordalasa mają 39 punktów i zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli. Wyprzedzić może ich Sevilla FC, która zagra u siebie z FC Barceloną. W następnej kolejce Getafe CF zmierzy się na wyjeździe z Realem Betis Sewilla.
Natomiast zespół prowadzony przez Michela plasuje się na 19. pozycji z 23 "oczkami" na koncie. Jego kolejnym ligowym rywalem będzie Girona FC.