Latal: Po przerwie graliśmy znacznie lepiej

Piast Gliwice zremisował na wyjeździe 1:1 z Koroną Kielce w meczu 28. kolejki Ekstraklasy. Trener gości, Radoslav Latal powiedział na konferencji prasowej, że jego zespół znacznie lepiej prezentował się w drugiej połowie spotkania – poinformowano na stronie internetowej klubu.

W pierwszej połowie meczu graliśmy źle i mogliśmy przegrywać dużo wyżej. Tomasz Mokwa miał problemy z Bartłomiejem Pawłowskim, a był to tylko jeden z naszych kłopotów w tej części. Po przerwie było znacznie lepiej. Zdecydowałem się wprowadzić na boisko Josipa Barisicia i Sasę Ziveca, zmieniając system na grę dwoma napastnikami. Po naszym trafieniu mogliśmy od razu wyjść na prowadzenie. Szkoda niewykorzystanej okazji, ale co zrobić? Bierzemy jeden punkt i gramy dalej – powiedział Latal.

Gola dla gospodarzy strzelił dwie minuty przed przerwą Airam Cabrera. Do wyrównania w 69. minucie gry doprowadził Mateusz Mak.

Po remisie "Piastunki" awansowały na pozycję lidera Ekstraklasy. Mają na swoim koncie tyle samo punktów co Legia Warszawa, która w sobotę zmierzy się z Lechem Poznań.