Łatwe zwycięstwo Celtiku w lidze szkockiej. Patryk Klimala wszedł z ławki rezerowych

Screen z TV
Celtic Glasgow odniósł dość łatwe zwycięstwo w spotkaniu z Hibernianem Edynburg. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodarzy, a Patryk Klimala pojawił się na murawie w drugiej połowie.
Pierwsza bramka w tym meczu padła już w 7. minucie, a jej autorem był Callum McGregor. To pierwszy gol w tym sezonie zdobyty przez szkockiego pomocnika.
Celtic zdążył jeszcze zdobyć drugiego gola przed przerwą. Strzelił go Albian Ajeti. To już piąty gol Szwajcara w tym sezonie ligi szkockiej. Dzięki niemu napastnik Celtiku wdrapał się na szczyt klasyfikacji strzelców.Gospodarze przez całe spotkanie dominowali nad rywalem, a skuteczność również ich dziś nie zawiodła.
Wynik 2:0 utrzymał się do 79. minuty. Wtedy dobre podanie Davida Turnbulla wykorzystał Mohamed Elyounoussi, który wbił piłkę do siatki i podwyższył prowadzenie swojego zespołu.
Trudno ocenić występ Patryka Klimali. Polak wszedł na murawę dopiero w 82. w miejsce Elyounoussiego.
Po tym spotkaniu Celtic zajmuje 2. miejsce ligi szkockiej z 22 punktami na koncie. Hibernian po 9 meczach z dorobkiem 17 "oczek" plasuje się na 3. lokacie.
Łukasz Karyniewski27 Sep 2020 · 17:52