Łatwe zwycięstwo Skry w Lidze Mistrzów

Łukasz Wójcik, wikipedia
PGE Skra Bełchatów pokonała Knack Roeselare 3:1 w Lidze Mistrzów.

Już na początku pierwszego seta Skra objęła prowadzenie i zdołała wypracować sobie 4-punktową przewagę - 8:4. Niestety dosyć szybko ją roztrwoniła, bo po chwili zrobiło się 9:9, a nawet 10:9 dla rywali. W następnych minutach zespół z Bełchatowa ponownie odskoczył przeciwnikom z Belgii - 18:14, 20:16 - i tym razem nie oddał przewagi do końca seta. Polscy zawodnicy wygrali tę partię 25:19.

Druga odsłona to dosyć łatwe zwycięstwo Skry. Zaczęło się od wyrównanej walki - 3:3, 5:5 - lecz potem przewagę zaczęła budować drużyna z Bełchatowa, która w pewnym momencie wynosiła już 10,11 punktów - 18:10, 20:9. W samej końcówce rywale zmniejszyli trochę dystans punktowy, ale ostatecznie przegrali 15:25.

Trzecia odsłona wyglądała już zupełnie inaczej. To Roeselare objęło prowadzenie na początku seta, którą utrzymało do samego końca - 25:21 dla przeciwników. Czwarta partia zaczęła się od walki punkt za punkt. Z czasem przewaga Skry stopniowo rosła, a rywal miał coraz mniej do powiedzenia na parkiecie - 14:12, 18:14, 22:14. Zespół z Bełchatowa ostatecznie wygrał 25:14 i całe spotkanie 3:1, dzięki czemu umocnił się na drugiej pozycji w grupie.
Źródło: sportowefakty.wp.pl