Lazio pokonało Sampdorię. Grali Polacy

Marco Iacobucci EPP / shutterstock.com
Sampdoria przegrała przed własną publicznością z Lazio Rzym 1:2 (1:0) w meczu 15. kolejki włoskiej ekstraklasy.
Pierwszą bramkę na Stadio Luigi Ferraris strzelił Duvan Zapata. W 57. minucie piłkę na pole karne zagrał Fabio Quagliarella, a reprezentant Kolumbii wykończył tę akcję precyzyjnym strzałem.
Do wyrównania w 80. minucie doprowadził Sergej Milinkovic-Savić. Serbski pomocnik wykorzystał zamieszanie pod bramką przeciwników i uderzeniem z bliskiej odległości pokonał golkipera Lazio.
Wynik na 2:1 dla rzymian ustalił w doliczonym czasie gry Felipe Caicedo, który dopadł do odbitej piłki i trafił w sam środek bramki.
Całe spotkanie w barwach ekipy gospodarzy rozegrał Bartosz Bareszyński. Na placu gry w 70. minucie zameldował się z kolei Dawid Kownacki, który zastąpił Quagliarellę. Z powodu kontuzji kolana poza kadrą meczową Sampdorii znalazł się Karol Linetty.
Podopieczni Simone Inzaghiego zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli (32 punkty), z kolei drużyna Marco Giampaolo plasuje się na szóstej pozycji (26 punktów).